Majstri FHL 2013/2014 HK Príklep!

Dňa 9.2. 2014 sa takmer po dvoch mesiacoch uskutočnilo veľké finále farskej hokejovej ligy FHL. Prvý zápas otvoroli tímy Orly Kráľovské a HC Santos Mineiros, kde víťazom bol tím Orly Kráľovské s výsledkom 5:2, a tak sa umiestnili na piatom mieste. Ďalší zápas o 3. miesto rozohrali tímy 5G a Boží Bojovníci. Vlaňajší majstri, Boží Bojovníci, nestačili na nováčikov 5G, a tak po predĺžení prekvapivo vyhral 3:2 tím 5G, čím obsadil 3. miesto a Boží Bojovníci sa teda umiestnili na 4. mieste. Posledný zápas o 18:00, ktorý sa začal, bolo veľké finále medzi najlepším mužstvom základnej časti HK Príklep a stálicou FHL Wild Wings. Aj napriek nepriaznivému počasiu to bol asi najkvalitnejší zápas, čo do techniky hry, aj kvality hráčov. Prvá tretina bola vyrovnaná a obidve družstva hrali skôr opatrnú hru. Ale v druhej a tretej tretine Príklepaci ukázali svoju silu, potvrdili prvenstvo, porazili Wild Wings konečným výsledkom 4:0 a stali sa tak majstrami FHL 2013/2014. Odniesli si putovný pohár FHL a na krku zlaté medaily. Tímu Wild Wings ostalo teda striebro. Na záver slávnostného ceremoniálu sa odovzdávali aj ďalšie ceny. Cenu najlepšieho brankára získal Jakub Hažík z tímu HK Príklep. Ďalšiu cenu najlepšieho hráča FHL získal hráč tímu 5G Róbert Prívara s najvyšším počtom gólov v tohtoročnej lige. A nakoniec organizátori odovzdali špeciálnu cenu za najlepšieho rozhodcu a najkľudnejšieho hráča FHL, a tú si odniesol Ján Kalinin. Toto sú výsledky tohtoročnej FHL. Tento ročník bol špeciálny aj tým, že mal doteraz najviac účastníkov, a to deväť družstiev. Treba podotknúť, že hlavným sponzorom a organizátorom bol pán farár. Pod jeho záštitou a s jeho súhlasom sa to všetko konalo už piaty rok. Taktiež veľká vďaka patrí organizátorom, ktorí to všetko zorganizovali, a taktiež všetkým účinkujúcim, pretože bez nich by to nebolo. Samozrejme aj všetkým divákom, ktorí chodievali podporovať svojich favoritov. A najväčšia vďaka patrí samozrejme Bohu. PÁN BOH ZAPLAŤ!